Kontakt

Näringsliv Ulricehamn AB
Järnvägstorget 2B
523 30 Ulricehamn

Bankgiro: 253-6969
Org.nr: 556749-0486
Innehar F-skattebevis

Personal

NUAB Camilla Palm

Camilla Palm
VD

Telefon: 0321- 59 59 62
camilla.palm@nuab.eu

Övergripande ansvar för alla verksamheter inom bolaget.

NUAB Helena Haglund

Helena Haglund
Turistchef

Telefon: 0321- 59 59 64
helena.haglund@nuab.eu

Arbetar med den strategiska utvecklingen för turismen i kommunen.

NUAB Johanna Wichers

Johanna Wichers
Turist- och Marknadskommunikatör

Telefon: 0321- 59 59 65
johanna.wichers@nuab.eu

Ansvarar för att bolagets digitala kommunikation via hemsidor och sociala medier.

Foto: Anders Jungermark

Annica Berglund
Näringslivsutvecklare

Telefon: 0321-59 59 63
annica.berglund@nuab.eu

Kontakt för företag som vill etablera, köpa industrimark och bostadsmark i Ulricehamn.

Klas beskuren

Klas Persson
Turistkommunikatör

Telefon: 0321-59 59 82
klas.persson@nuab.eu

Ansvarar för Ulricehamns Turistbyrå och är kontaktperson för Lassalyckans Vasaloppscenter samt InfoPoint.

Lotta beskuren

Charlotte Hermansson Svensson
Landsbygdsutvecklare

Telefon: 0321-59 59 67
charlotte.svensson@nuab.eu

Arbetar med landsbygdsutveckling och är kontaktperson mot Landsbygdsalliansen och övriga utvecklingsgrupper i Ulricehamns Kommun.

NUAB Emmy Hultberg

Emmy Hultberg
Projektledare Cykla & Vandra i Sjuhärad

Telefon: 0766-43 59 68
emmy@vandraisjuharad.se

Projektledare för Cykla o Vandra i Sjuhärad. Kan allt om vandrings- och cykelleder i hela Sjuhäradsområdet.

NUAB Arvid Johansson

Arvid Johansson
Projektledare Cykla & Vandra i Sjuhärad

Telefon: 0321-59 59 66
arvid@vandraisjuharad.se

Projektansvarig för Cykla o Vandra i Sjuhärad. Kan allt om vandrings- och cykelleder i hela Sjuhäradsområdet.

Gunilla Holgerson
Ekonomiansvarig

Telefon: 0321-59 59 61
gunilla.holgerson@nuab.eu

Jobbar internt med bolagets ekonomi, administration och bokföring.