• Kontaktuppgifter till Näringsliv Ulricehamn - Gamla stationshuset

Kontaktuppgifter till företaget och personal

Näringsliv Ulricehamn AB, Järnvägstorget 2B, 523 30 Ulricehamn
Telefon: 0321-59 59 60, E-post: info@nuab.eu

Kontaktuppgifter till oss

Camilla Palm - personal

Camilla Palm
VD

Telefon: 0321- 59 59 62
camilla.palm@nuab.eu

Övergripande ansvar för alla verksamheter inom bolaget.

Helena Haglund - personal

Helena Haglund
Turistchef

Telefon: 0321- 59 59 64
helena.haglund@nuab.eu

Arbetar med den strategiska utvecklingen för turismen i kommunen.

Johanna Wichers - personal

Johanna Wichers
Turist- och Marknadskommunikatör

Telefon: 0321- 59 59 65
johanna.wichers@nuab.eu

Ansvarar för bolagets digitala kommunikation via hemsidor och sociala medier.

Annica Berglund - personal

Annica Berglund
Näringslivsutvecklare

Telefon: 0321-59 59 63
annica.berglund@nuab.eu

Arbetar med och för utveckling av näringslivsfrågor. Kontakt för företag som vill etablera och köpa industrimark.

Klas Persson - personal

Klas Persson
Turistkommunikatör

Telefon: 0321-59 59 82
klas.persson@nuab.eu

Ansvarar för Ulricehamns Turistbyrå och är kontaktperson för Lassalyckans Vasaloppscenter samt InfoPoint.

Lotta Hermansson Svensson - personal

Charlotte Hermansson Svensson
Landsbygdsutvecklare

Telefon: 0321-59 59 67
charlotte.svensson@nuab.eu

Arbetar med landsbygdsutveckling och är kontaktperson mot Landsbygdsalliansen och övriga utvecklingsgrupper i Ulricehamns Kommun.

Linda Fritzon - personal

Linda Fritzson
Handelsstrateg

Telefon: 0321-59 59 69
linda.fritzson@nuab.eu

Arbetar med och för utveckling av handeln i Ulricehamn. Ansvarar för samt arrangerar event och aktiviteter för Ulricehamns Cityförening.

Gunilla Holgerson - personal

Gunilla Holgerson
Ekonomiansvarig

Telefon: 0321-59 59 61
gunilla.holgerson@nuab.eu

Arbetar med bolagets ekonomi, administration och bokföring.

Jobba hos oss

Vi finns för företagare, men också för att utveckla Ulricehamn som etablerings- tillväxt och besöksort. Ulricehamn är en tillväxtort som befinner sig i ett expansivt skede, vilket innebär många spännande utmaningar för oss på Näringsliv Ulricehamn.

Just nu har vi inga lediga tjänster hos oss men du är alltid välkommen att höra av dig!